Kim był Plenty?

Plenty playing accordeonLudwig Plenty to autentyczna postać — podróżnik i wynalazca, odkrywca i łowca skarbów, który zamieszkał w Gdańsku tuż po II Wojnie Światowej. Plenty zaginął w tajemniczych okolicznościach 45 lat temu. Poznaj jego opowieść!

Zagadka Plentego

Odkryj historię Ludwiga Plentego w prywatnym muzeum o nietypowej formule: Room of Plenty to autentyczne mieszkanie Podróżnika, a zarazem jeden z najciekawszych w Polsce pokoi ucieczek, tzw. escape rooms. Wizyta w Room of Plenty to podróż w czasie do 1969 roku, zaskakująca zagadka i wciągająca historia!

Poznaj Plentego!

Udział w grze biorą grupy 2-4 osób. Wizytę rozpoczynacie od filiżanki kawy wypitej w towarzystwie Mistrza Gry, który przybliży Wam historię Podróżnika oraz zasady panujące w Pokoju. Następnie zostaniecie zaproszeni do środka na trwający 75 minut seans, którego będziecie aktywnymi uczestnikami. Przez cały ten czas możecie liczyć na pomoc Mistrza Gry, który umiejętnie poprowadzi Was przez historię Plentego.

 

Ten fakt niezmiernie napawa nas dumą! Użytkownicy serwisu podróżniczego TripAdvisor oceniają Room of Plenty jako najlepszą atrakcję w kategorii Gry i zabawy w Gdańsku! Recenzje naszych gości można poczytać tutaj.

Sprawdź dostępność

GRA

 


75 MINUT*

Tyle czasu dostaniecie jednorazowo na wizytę w pokoju. Pamiętajcie, aby każdą sekundę wykorzystać jak najlepiej. Pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą. Po upływie czasu możecie zapisać grę i dokończyć ją kiedy indziej.

 


2–4 OSOBY

Tylu śmiałków może wejść do pokoju w czasie jednej próby. Od wielkości grupy zależy charakter gry – więcej informacji znajdziecie w tabeli znajdującej się poniżej.

 


179 ZŁ ZA GRUPĘ

Próba rozwiązania zagadki Ludwiga Plentego to koszt porównywalny z wyjściem do kina. Niezależnie od tego, czy odwiedzicie pokój Plentego w 2, 3 czy 4 osoby, cena pozostaje zawsze ta sama – 179 zł za 75 minut podróży w czasie!

CZEGO SIĘspodziewać?

Para

Opcja idealna na randkę – wszystkie niespodzianki przeżyjecie we dwoje, będziecie mieli więcej czasu, by pobawić się każdym z urządzeń i rekwizytów. Wizyta we dwoje będzie zdecydowanie głębokim i intymnym doświadczeniem!

Grupa trzyosobowa

Prawdopodobieństwo rozwiązania zagadki wzrasta, nie mniej cały czas jesteście w stanie pobawić się każdym z rekwizytów w pokoju. Maleje intymność doświadczenia, wzrasta efektywność grupy.

Grupa czterosobowa

Będziecie mieli największą szansę na rozwiązanie zagadki. Ceną będzie mniej okazji do zaangażowania się w pokój – wszak każdym z przedmiotów bawić się będą chciały cztery osoby na raz.

Zarezerwuj
 

Check out the new game now!

Rezerwacja

Pobyt w pokoju należy zarezerwować, korzystając z poniższego formularza.
Obecnie można płacić za pomocą usługi PayPal obsługującej karty płatnicze i kredytowe oraz na miejscu.
Masz problem z rezerwacją? Zadzwoń: 58 350 00 81

Jak dokonać rezerwacji?

1. Wybierz datę
z kalendarza poniżej. Data niedostępna? Napisz do nas!
2. Wybierz godzinę
z listy spod kalendarza.
3. Wypełnij formularz
i naciśnij przycisk
„Rezerwuj teraz”.
4. Przeczytaj email,
zawiera sporo przydatnych informacji!

Kim jestLudwig Plenty?

Plenty in the bushes
Ludwig Plenty przychodzi na świat 19 maja 1905 roku w Poznaniu. Od dziecka ciągnie go w świat. Po ukończeniu gimnazjum wyjeżdża do nowo powstałej Szkoły Morskiej w Tczewie. Zdobywa doświadczenie jako nawigator na pokładzie STS „Lwów”. Na pokładzie tej jednostki w 1923 roku odbywa rejs do Brazylii. Tam ucieka ze statku i dołącza do grupki poszukiwaczy skarbów. W Ameryce Południowej pozostaje przez kilka lat, poszukując wraz z przyjacielem złota i skarbów. W Peru znajduje skarb warty fortunę.

Do Polski wraca z powodu choroby matki, a po jej śmieci ponownie opuszcza ojczyznę. Przez kolejne lata w życiu nie brakuje mu atrakcji: poszukuje zaginionych skarbów, zostaje osadzony w chińskim areszcie, osiedla się na indonezyjskiej wyspie. Tam też, w 1933 roku, poślubia Ayeh, a 3 lata później na świat przychodzi ich syn, Antoni Munawar Plenty. Ludwig przez moment odnajduje w życiu spokój. Po wybuchu wojny, w trosce o ojca, decyduje się wrócić do Polski. Pozostawia żonę i syna w bezpiecznej jeszcze wtedy Indonezji. Nie udaje mu się dotrzeć do Polski, wojnę przeczekuje w Szwajcarii.
W roku 1945 udaje się do odzyskanego Gdańska, gdzie otrzymuje mieszkanie. Dowiaduje się, że ojciec zginął podczas wojny i wraca do Indonezji. Tam okazuje się, że jego rodzina została przesiedlona. Bezskutecznie przez wiele lat próbuje jej odszukać. Zrezygnowany, ukojenia szuka w dalszych podróżach. Przez 8 lat odwiedza prawie wszystkie kraje świata. Odnosi kolejne sukcesy w poszukiwaniu skarbów. Publikuje w prasie podróżniczej i naukowej. Wraca do kraju w 1967 roku i intensywnie pracuje nad tajemniczym przedsięwzięciem. 30 listopada 1969 roku znika w niewyjaśnionych okolicznościach… (czytaj pełną biografię)

Rezerwuj

Check out the new game now!

Często zadawane pytania

1. CZY ROOM OF PLENTY TO KOLEJNY ESCAPE ROOM?

I tak, i nie. Room of Plenty konwencją nawiązuje do gier typu escape room, ale w wielu elementach różni się od typowych obiektów tego rodzaju.

2. ALE CZYM WŁAŚCIWIE JEST ESCAPE ROOM?

Escape room to rodzaj rozrywki polegającej na tym, że gracze zostają zamknięci w pokoju, który skrywa określoną zagadkę. Ich zadaniem jest wydostanie się z pokoju poprzez rozwiązanie tej zagadki. Na wyjście mają określoną ilość czasu. Gdy czas mija, gra kończy się i drzwi zostają otwarte.

3. MAMY SIĘ BAĆ?

Nie, nie i jeszcze raz nie! Wiele gier escape room bazuje na uczuciu strachu, jednak w pokoju Ludwiga Plentego chodzi o intelektualne wyzwanie i dobrą zabawę w luźnej atmosferze. Z tego pokoju nie będziecie chcieli wyjść!

4. TO JAKIE SĄ INNE RÓŻNICE?

Przede wszystkim, za tą zagadką stoi historia jej twórcy, Ludwiga Plentego, i jego tajemniczego zniknięcia. Nie jest to naprędce napisany scenariusz, w którym gracze dopasowują klucze i szyfry do kłódek, tylko swoisty spektakl, w którym grupa poszukiwaczy odgrywa główne role. Każdy akt oferuje zupełnie inne doznania i podsyca ciekawość graczy.

W pokoju Ludwiga Plentego poznacie swojego mistrza gry, napijecie się z nim kawy, opowie on Wam historię bohatera i pokoju. Dzięki temu po drugiej stronie drzwi nie będzie „wielkiego brata”, który Was podgląda i ocenia, tylko znajomy, który pomaga Wam dobrze się bawić.

To tylko część różnic. Resztę jednak zachowamy w tajemnicy, którą odkryjecie wraz z sekretem Ludwiga Plentego.

5. A CO JAK NIE PRZEJDZIEMY?

Nic. Będziecie się świetnie bawić, nawet jeśli nie rozwiążecie całej zagadki. Na każdym kroku w pokoju czekają zapierające dech w piersiach atrakcje. Macie też możliwość zapisania gry i wrócenia do pokoju, by dokończyć rozwiązywanie.Zarezerwuj

Praca

Mamy niesamowity pokój… i szukamy Ciebie!

Szukamy osoby do pracy w sympatycznym, dynamicznym zespole na stanowisko MISTRZ GRY. Praca on call, podejmowanie gości i opieka nad pokojem w takcie rozwiązywania łamigłówek. Umiemy się świetnie bawić i lubimy, jak nasi Goście bawią się jeszcze lepiej. Jeśli Ty też to czujesz, prześlij nam swoje CV. I krótki filmik, gdzie opowiadasz historię po angielsku. Jakość jest nieistotna – najbardziej liczymy, że nas czymś zaintrygujesz!

Sama rekrutacja też będzie super — na końcowym etapie będziemy razem śmigać po escape roomach 😉

Wymagania:

Sympatyczna osobowość, otwartość, bardzo dobra umiejętność porozumiewania się w języku angielskim, dyspozycyjność. To logiczne!

Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy biuro@treasurehuntrooms.com.

Uwaga: zgłoszenia bez filmiku nie będą rozpatrywane!

Kontakt

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress